Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Гоце Делчев““

с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2469823 (translate me))
 
===Центри===
* [[Универзитетски културен центар]];
* [[Универзитетски спортски центар]];
* [http://coj.ugd.edu.mk/ [Центар за односи со јавноста]];
* [[Центар за доживотно учење]];
* [http://ceu.ugd.edu.mk/ [Центар за електронско учење]];
* [http://cok.ugd.edu.mk/ [Центар за обезбедување на квалитет]];
* [http://cmus.ugd.edu.mk/ [Центар за меѓууниверзитетска соработка]];
* [http://it.ugd.edu.mk/ Информативно-технолошки[ИТ центар]];
* [[Канцеларија за кариера]];
* [[Алумни клуб]];
 
===Институти===
246

уредувања