Разлика помеѓу преработките на „Медицинска нега“

Одземени 2 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| competencies= нега на пациентите, општа благосостојба
| formation= више образование или стручна обука согласно законските уредби во земјата
| employment_field= [[болница]], [[клиника]], [[лабораторија]]
*[[болница]]
*[[клиника]]
*[[лабораторија]]
| related_occupation=
}}