Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Додадени 109 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 164 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q783 (translate me))
с
{{Држави и територии во Средна Америка}}
 
[[Категорија:Хондурас|Хондурас ]]
[[Категорија:Карипски земји]]
[[Категорија:Држави во Средна Америка]]