Разлика помеѓу преработките на „Медицинска нега“

Додадени 82 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с
* Здравствениот работник степенот на доверливост на поединечни факти треба сам да го процени и да го чува како професионална тајна или може да отстапи ако нејзиното откривање е во интерес на болниот, фамилијата и опшеството.
* За да бидат почитувани од болните, колегите и останатите лица здравствените работници треба да се точни во извршувањето на своите работни задаци, совесни, самоиницијативни, уредни, искрени, да ги почитуваат болните, претпоставените и оние кои им се потчинети.
{{Никулец}}
 
[[Категорија: Козметика]]
 
[[en:Cosmetics]]
[[Категорија: Медицина]]