Турска азбука: Разлика помеѓу преработките

Одземени 34 бајти ,  пред 15 години
[непроверена преработка][непроверена преработка]
{| class="wikitable"
|-
!colspan=2|LetterБуква
!МФА
![[Help:IPA|IPA]]
!Македонски изговор
![[English language|English]] <br>approximation
!colspan=2|LetterБуква
!МФА
![[Help:IPA|IPA]]
!Македонски изговор
![[English language|English]] <br>approximation
|-
|''A''||''a''||{{IPA|/a/}}||а||''M''||''m''|||{{IPA|/m/}}||м