Разлика помеѓу преработките на „Турска азбука“

Додадени 2.610 бајти ,  пред 13 години
Нова страница: '''Турската азбука''' е писмото што се користи за пишување на турскиот јазик. Азб...
(Нова страница: '''Турската азбука''' е писмото што се користи за пишување на турскиот јазик. Азб...)
(нема разлика)