Разлика помеѓу преработките на „Тимуриди“

Додадени 294 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Тимуридската династија''' (персиски: تیموریان), биле сунитска муслиманска династ...)
 
{{наводи}}
[[Категорија:Тимуриди]]
{{S-start}}
{{S-hou|[[Тимуридска династија]]||}}
{{S-bef| before=нема}}
{{S-ttl|title=[[Тимуридска династија]] | years=1370–1526}}
{{S-aft| after=[[Пир Мухамед]]<br>[[Халил Султан]]<br>[[Шахрух]]<br>[[Улугбек]]}}
|}
{{Тамерлан}}