Разлика помеѓу преработките на „Родољубивост“

Одземени 46 бајти ,  пред 7 години
Одбиена последната промена во текстот (од 77.28.93.210) и вратена ревизијата 2935660 на Addbot
(Одбиена последната промена во текстот (од 77.28.93.210) и вратена ревизијата 2935660 на Addbot)
* [[Етатизам]]
 
<div class="infobox sisterproject">[[Податотека:Wikiquote-logo-en.png|left|50px| ]]<div style="margin-left: 60px;"> {{En}}<br />[[Викицитат]] има збирка цитати поврзани со:<div style="margin-left: 10px;"> '''[http://en.wikiquote.org/wiki/Patriotism патриотизам]''', на англиски јазик </div></div></div> ЕБИ СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ