Споменик на слободата (Истанбул): Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q320876 (translate me)
с (Бришење на "Sisli_abide-i_hurriyet.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Fast...)
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q320876 (translate me))
[[Категорија:Споменици во Истанбул]]
[[Категорија:Шишли (Истанбул)]]
[[de:Abide-i Hürriyet]]
[[en:Monument of Liberty, Istanbul]]
[[es:Monumento de la Libertad (Estambul)]]
[[tr:Abide-i Hürriyet]]