Разлика помеѓу преработките на „Малта (остров)“

Одземени 93 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox islands | name = Малта | image name = Only Malta Island map.png | image caption = Карта на островот М...)
 
* [[Гоцо]]
* [[Комино]]
 
[[Податотека:Valletta.jpg|мини|лево|Поглед на [[Валета]]]]
 
 
{{Malta Islands}}