Разлика помеѓу преработките на „Меланизам“

Одземени 434 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q725450 (translate me)
с (Робот: Додава ro:Melanism)
с (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q725450 (translate me))
[[Категорија:Генетски нарушувања]]
[[Категорија:Дерматолошка терминологија]]
 
[[bg:Меланизъм]]
[[ca:Melanisme]]
[[de:Melanismus]]
[[en:Melanism]]
[[es:Melanismo]]
[[eo:Melanismo]]
[[eu:Melanismo]]
[[fr:Mélanisme]]
[[hr:Melanizam]]
[[io:Melanismo]]
[[it:Melanismo]]
[[he:מלניזם]]
[[lb:Melanismus]]
[[hu:Melanizmus]]
[[nl:Melanisme]]
[[pl:Melanizm]]
[[pt:Melanismo]]
[[ro:Melanism]]
[[ru:Меланизм]]
[[sh:Melanizam]]
[[fi:Melanismi]]
[[sv:Melanism]]
[[tr:Melanizm]]
[[uk:Меланізм]]