Разлика помеѓу преработките на „Кучковени“

Одземени 72 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q387770 (translate me)
с (Робот: Додава it:Perasma)
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q387770 (translate me))
 
[[Категорија:Села во Егејска Македонија]]
 
[[bg:Кучковени]]
[[en:Perasma]]
[[it:Perasma]]
[[ro:Perasma]]