Разлика помеѓу преработките на „Список на непризнаени држави“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Овa е списoк na држав кои постојат или постоеле како фактички независни држави, но како такви не се признати од страна на поголемиот дел од другите држави или меѓународни заедници.