Аџарска Автономна Советска Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Infobox former country
|native_name = Аџарска автономна советска социјалистичка република
|common_name = АбхазијаАпхазија
|conventional_long_name = აჭარის ავტონომიური საბჭოთა სოციალისტური რესპუბლიკა
|continent = Азија