Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Одземени 53 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Инфокутија народ
|group = Источни Словени</br><small>Усходнія славяне ([[белоруски јазик|блр.]]) <br> Восточные славяне ([[руски јазик|ру.]]) <br>Східні слов'яни ([[украински јазик|ук.]])</small>