Разлика помеѓу преработките на „Список на држави во светот“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 184 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11750 (translate me))
с
|PRT
|-
|''[[ПридњестровиеПриднестровие]]''
|''ПридњестровскаПриднестровска Молдавска Република''
|[[Тираспол]]
|style="text-align:right"|{{nts|555347}}