Разлика помеѓу преработките на „Цирка“

Одземени 296 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 20 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q5727902 (translate me)
с (Робот: Брише ca:Circa (deleted))
с (Bot: Migrating 20 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q5727902 (translate me))
[[Категорија:Латински фрази]]
[[Категорија:Мерење на време]]
 
[[af:Circa]]
[[ar:سرك (Circa)]]
[[br:Circa]]
[[cs:Cirka]]
[[en:Circa]]
[[es:Circa]]
[[eu:Circa]]
[[fr:Circa]]
[[gl:Circa]]
[[id:Ca.]]
[[ht:Alantou]]
[[la:Circa]]
[[ja:Circa]]
[[nn:Cirka]]
[[pt:Circa]]
[[simple:Circa]]
[[sk:Circa]]
[[fi:Cirka]]
[[ur:تقریباً (تاریخ)]]
[[zh:Circa]]