Разлика помеѓу преработките на „Воин Поповиќ-Вук“

с
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Македонски Срби со помош на HotCat)
с
{{Биографија инфо|
име= ВојинВоин Поповиќ
| портрет= VojvodaVuk1.jpg
| описание= Војвода на [[Српски комитет на четничката акција|Српскиот комитет на четничката акција]]
}}
 
'''ВојинВоин Поповиќ''', позната- какоВук''' ([[срп.]] ''Војин Поповић-Вук'') бил српски војвода на [[Српски комитет на четничката акција|Српскиот комитет на четничката акција]], учествува во [[Борба за Македонија]], [[Балкански војни|Балканските војни]] и [[Првата светска војна]] <ref>Пешић, Миодраг Д. Стари четници. [[КрагујевацКрагуевац]]: Нови Погледи, [[2000]]</ref>.
 
== Биографија ==