Разлика помеѓу преработките на „1512 во науката“

Одземени 73 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q827204 (translate me)
с (r2.6.5) (Робот: Додава zh:科学史 (1512年))
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q827204 (translate me))
[[Категорија:Години во книжевноста]]
 
[[en:1512 in science]]
[[fr:1512 en science]]
[[hu:1512 a tudományban]]
[[zh:科学史 (1512年)]]