Преспа: Разлика помеѓу преработките

Одземен 121 бајт ,  пред 9 години
с
Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q73414 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава no:Prespa)
с (Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q73414 (translate me))
 
{{Историски главни градови на Македонија}}
 
[[bg:Преспа (област)]]
[[en:Prespa]]
[[es:Prespa]]
[[no:Prespa]]
[[pl:Prespa (region)]]
[[sr:Преспа]]