Разлика помеѓу преработките на „Клиф Бартон“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| birth_place = [[Кастро Вали (Калифорнија)]], [[САД]]
| death_date = {{Death date and age|mf=yes|1986|9|27|1962|2|10}}
| death_place = близу [[Дорарп]], [[ЛингбиЈунгби]], [[Шведска]]
| instrument = [[Бас гитара]], [[пијано]], [[гитара]], [[Пеење|вокал]]
| genre = [[Треш метал]], [[спид метал]], [[Heavy metal music|хеви метал]]
 
=== Демо снимки ===
* ''No Life 'til Leather'' (1982) <small>(потврден му е придонес иако не бил член)</small>
* ''Megaforce'' (1983)
* ''Ride the Lightning'' (1983)