Slovolyub

Членува од 24 јули 2010
Одземени 544 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Нов корисник)
 
Сум [[Украинци|Украинец]]. Живеам во [[Полтавска област|Полтава]]. Преведем некои статии од македонски на [[Украински јазик|украински]] за Википедија.
</div><div class="messagebox cleanup metadata plainlinks"><span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Овде]</span> можете да напишете нешто за Вас, како и имињата на статиите кои сте ги напишале или планирате да ги напишете. Исто така можете да ставите [[Википедија:Вавилон|вавилон табела]] и [[ВП:КК|кориснички кутии]] со цел другите да знаат кои јазици ги познавате / зборувате, што Ве интересира, со што се занимавате и слично.<br>
Јас сум многу заинтересиран во [[македонскиот јазик]]. Посакувам сите наши колеги од Википедија креативен успех и неуморност!
----
 
[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Here] </span>you can write something about you and about the articles that you have created on the Macedonian Wikipedia.
{{Корисник uk}}
----
{{Babel|mk-1|ru-4|pl-3|en-4|de-3|hr-2|sr-1|bg-1|it-1}}
<p><small>Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.</small></p>
{{Непушач}}
<p><small>This is just an advice, you can delete this message any time you like.</small></p></div>
{{Корисник Анти-Косово}}
<!-- Шаблон:Нов корисник-->
24

уредувања