Разлика помеѓу преработките на „Аорта“

Додадени 1.269 бајти ,  пред 12 години
с
Нова страница: Аортата е најголемата артерија во човечкото тело. Излегува од левата срцева комора и гранејќ...
с (Нова страница: Аортата е најголемата артерија во човечкото тело. Излегува од левата срцева комора и гранејќ...)
(нема разлика)