Разлика помеѓу преработките на „Лилехамер“

Одземени 4 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава lv:Lillehammere)
с
'''Лилехамер''' е [[град]] и [[општина]] во округот [[Опланд (округ)Оплан]] во, [[Норвешка]]. Зафаќа површина од 477 километри квадратни и население од 26.639 жители. Овој град во [[1994]] беше домаќин на [[Зимски олимписки игри 1994|Зимските олимписки игри]].
 
{{гео-никулец}}