Разлика помеѓу преработките на „Кангџијаски јазик“

Одземени 120 бајти ,  пред 8 години
с
Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3182570 (translate me)
с (r2.7.2) (Робот: Додава th:ภาษาคังเยีย)
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3182570 (translate me))
 
[[Категорија:Монголски јазици]]
 
[[en:Kangjia language]]
[[fr:Kangjia]]
[[pms:Lenga kangjia]]
[[th:ภาษาคังเยีย]]
[[zh:康家语]]