Онондази: Разлика помеѓу преработките

Одземени 300 бајти ,  пред 9 години
с
Bot: Migrating 15 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q21056 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам id:Suku Onondaga) во id:Suku Onondaga)
с (Bot: Migrating 15 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q21056 (translate me))
 
[[Категорија:Етнички групи во Канада]]
 
[[ca:Onondaga]]
[[cs:Onondagové]]
[[de:Onondaga]]
[[en:Onondaga people]]
[[es:Onondaga]]
[[fr:Onondaga (tribu)]]
[[hr:Onondaga Indijanci]]
[[id:Suku Onondaga]]
[[it:Nazione Onondaga]]
[[nl:Onondaga (volk)]]
[[frr:Onondaga]]
[[ru:Онондага]]
[[stq:Onondaga]]
[[fi:Onondagat]]
[[sv:Onondaga]]