Разлика помеѓу преработките на „Области во Кувајт“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Области во Кувајт.svg|мини|десно|300п350п|Карта на областите во Кувајт]]
'''[[Кувајт]]''' е поделен на '''6 области''' („[[мухафаза|мухафази]]“). Областите потоа се делат на окрузи.