Разлика помеѓу преработките на „Области во Кувајт“

Одземени 19 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Кувајт''' е поделен на '''6 области''' („мухафази“). Областите потоа се д...)
 
с
! bgcolor="#ffffff" colspan="25" width="80%" valign="top"| [[Податотека:Kuwait, governoratesadministrative englishdivisions - Nmbrs - colored.pngsvg|мини|десно|300п|Карта на областите во Кувајт]]
'''[[Кувајт]]''' е поделен на '''6 области''' („[[мухафаза|мухафази]]“). Областите потоа се делат на окрузи.
 
 
{| class="wikitable"
! bgcolor="#ffffff" colspan="25" width="80%" valign="top"| [[Податотека:Kuwait governorates english.png|300п|Карта на областите во Кувајт]]
|-
|-align="center" bgcolor="#CCCCCC"
! Област