Разлика помеѓу преработките на „Хановер“

Одземени 14 бајти ,  пред 6 години
{{Commons|Hannover}}
 
* {{wikivoyage|Хановер|HanoverHannover}}
* [http://www.hannover.de/ Службена страница]
* [http://www.niedersachsen-tourism.com/ Официјална страница за туризам, одмор и рекреација во Долна Саксонија и Хановер]