Разлика помеѓу преработките на „Хановер“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 години
с (→‎Надворешни врски: Надворешни врски using AWB)
{{Commons|Hannover}}
 
* {{wikivoyage|Хановер|Hanover}}
* [http://www.hannover.de/ Службена страница]
* [http://www.niedersachsen-tourism.com/ Официјална страница за туризам, одмор и рекреација во Долна Саксонија и Хановер]