Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:САД-кошаркар-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава zh-yue:Template:籃球員楔)
с
 
<noinclude>
[[Категорија:Никулци за американски кошаркари]]
[[Категорија:Никулци за американски кошаркарки]]
{{DEFAULTSORT:Никулец}}
[[Категорија:Кошаркарски шаблони|{{PAGENAME}}]]
[[Категорија:Шаблони за кошарка]]
 
[[en:Template:Basketball-bio-stub]]