Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

Одземени 462 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1129387 (translate me)
с (Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1129387 (translate me))
[[Категорија:Фудбалски клубови од Прва фудбалска лига на Македонија|Шкендија]]
[[Категорија:Фудбалски клубови од Тетово]]
 
[[bg:Шкендия Тетово]]
[[cs:FK Škendija 79 Tetovo]]
[[de:KF Shkëndija]]
[[en:FK Shkëndija]]
[[es:KF Shkëndija]]
[[fr:Klubit Futbollistik Shkëndija]]
[[it:Fudbalski Klub Škendija 79]]
[[lt:FK Škendija 79 Tetovo]]
[[nl:FK Shkendija 79 Tetovo]]
[[pl:Shkëndija Tetowo]]
[[ro:FK Škendija 79]]
[[ru:Шкендия]]
[[sq:KF Shkëndija]]
[[sr:ФК Шкендија 79]]
[[tr:FK Škendija]]
[[uk:Шкендія]]
[[zh:斯肯迪亞足球俱樂部]]