Разлика помеѓу преработките на „Гаврил Лесновски“

Одземени 177 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3087753 (translate me)
с
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3087753 (translate me))
[[Категорија:Христијанство во Крива Паланка]]
[[Категорија:Преподобни]]
 
[[bg:Гаврил Лесновски]]
[[fr:Gabriel de Lesnovo]]
[[pl:Gabriel Lesnowski]]
[[sr:Гаврило Лесновски]]
[[uk:Гавриїл Лісновський]]