Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Одземени 99 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3076461 (translate me)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Села во Република Македонија во Категорија:Села во Македонија)
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3076461 (translate me))
[[Категорија:Гостиварски села]]
[[Категорија:Села во Општина Врапчиште]]
 
[[bg:Калище (Община Врабчище)]]
[[fr:Kalichté]]
[[sq:Kalishti (Vrapçisht)]]