Каза: Разлика помеѓу преработките

Одземени 98 бајти ,  пред 9 години
с
Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q935921 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: it:Kaza)
с (Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q935921 (translate me))
[[Категорија:Административна поделба на Отоманската империја]]
[[Категорија:Арапски зборови]]
 
[[bg:Кааза]]
[[en:Qadaa]]
[[fr:Caza (juridiction)]]
[[it:Kaza]]
[[sq:Kaza]]
[[sr:Каза]]