Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Додадени 52 бајти ,  пред 15 години
 
==Серта==
[[Серта]] е [[планина]] во Штипската[[Штип]]ската [[околија]], на околу 15 км југоистошнојугоисточно од [[Штип]]. Позната е и под името[[име]]то [[Конечка Планина]] бидејќи започнува кај селото [[Конче]]. Највисокиот дел на планината[[планина]]та е над селото[[село]]то [[Лесковица]], и потоа опаѓа во [[насока]] на [[Радовиш]].
10

уредувања