Мазендеран: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
! Година || 1956 || 1966 || 1976 || 1986 || 1996 || 2006[http://www.xist.org/cntry/iran.aspx]
|-
! Вкупно население|| 835,.000 || 1,.250,.000 || 1,.596,.000 || 2,.275,.000 || 2,.602,.000 || 2,.920,.657
|}