Разлика помеѓу преработките на „Фарс“

Одземени 3 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава el:Φαρς)
с
* [http://www.farsawqaf.ir/ Endowments & chairity affairs organization]
 
{{Провинции во Иран}}
 
[[Категорија:Провинции{{Покраини во Иран]]}}
 
[[Категорија:Покраини во Иран]]
 
[[ar:فارس (محافظة)]]