Разлика помеѓу преработките на „Папуа (регион)“

Додадени 303 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox settlement |official_name =Папуа |other_name = |native_name = |nickname = |settlement_typ...)
 
с
 
{{coord|7|55|S|145|50|E|type:adm1st_source:itwiki|display=title}}
 
 
[[als:Papua (Region)]]
[[de:Papua (Region)]]
[[en:Papua Region]]
[[es:Región de Papúa]]
[[fa:ناحیه پاپوآ]]
[[fr:Région Papouasie]]
[[id:Region Papua]]
[[it:Regione di Papua]]
[[ja:パプア地方]]
[[pt:Região de Papua]]
[[ru:Папуа (регион)]]
[[uk:Папуа (регіон)]]