Разлика помеѓу преработките на „Александар Лурија“

Додадени 34 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава cs:Alexandr Romanovič Lurija
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам pl:Aleksander Łuria во pl:Aleksandr Łurija)
с (r2.7.2) (Робот: Додава cs:Alexandr Romanovič Lurija)
[[be:Аляксандр Раманавіч Лурыя]]
[[bg:Александър Лурия]]
[[cs:Alexandr Romanovič Lurija]]
[[de:Alexander Romanowitsch Lurija]]
[[et:Aleksandr Luria]]
5.331

уредување