Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Гоце Делчев““

нема опис на уредувањето
|country= [[Република Македонија]]
|campus=
|students= >919,000
|type = [[Државен универзитет|Државен]]
|website= [http://www.ugd.edu.mk/ www.ugd.edu.mk]
Химната се изведува со свирење, со пеење или комбинирано.
Химната на Универзитетот е свечена песна, посветена на улогата и значењето на Универзитетот.
Изработена е од [[Илчо Јованов|доц. д-р Илчо Јованов]]<br />
'''Химна на УГД:'''<br />
{| class="wikitable"
|-
246

уредувања