Разлика помеѓу преработките на „Министерство за разузнавање на Иран“

с
[[de:Vezārat-e Ettelā'at va Amniat-e Keshvar]]
[[en:Ministry of Intelligence and National Security (Iran)]]
[[es:Ministerio de inteligenciaInteligencia (Irán)]]
[[fa:وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران]]
[[fr:Vezarat-e Ettela'at va Amniat-e Keshvar]]
85.496

уредувања