Разлика помеѓу преработките на „Грб на Русија“

Додадени 9 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Ја менувам sk:Znak Ruska во sk:Štátny znak Ruska
с (r2.7.3) (Робот: Додава vep:Venäman valdkundznam)
с (r2.7.1) (Робот: Ја менувам sk:Znak Ruska во sk:Štátny znak Ruska)
[[sq:Stema e Rusisë]]
[[simple:Coat of Arms of Russia]]
[[sk:ZnakŠtátny znak Ruska]]
[[sl:Grb Ruske federacije]]
[[sr:Грб Руске Федерације]]
2.613

уредувања