Разлика помеѓу преработките на „Амхарски јазик“

Додадени 20 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3rc2) (Робот: Додава se:Amharagiella
с (r2.7.3) (Робот: Додава gv:Amharish)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Додава se:Amharagiella)
[[qu:Amhara simi]]
[[ru:Амхарский язык]]
[[se:Amharagiella]]
[[sc:Limba amarica]]
[[simple:Amharic language]]
6.057

уредувања