Разлика помеѓу преработките на „Покраини во Бурунди“

с
r2.7.1) (Робот: Додава hu:Burundi#Közigazgatási felosztás
с (Робот: Додава be,be-x-old,bg,de,el,en,es,eo,eu,fr,ko,it,he,nl,ja,no,pl,pt,ro,ru,fi,sv,tg,tr,zh)
с (r2.7.1) (Робот: Додава hu:Burundi#Közigazgatási felosztás)
[[it:Province del Burundi]]
[[he:מחוזות בורונדי]]
[[hu:Burundi#Közigazgatási felosztás]]
[[nl:Provincies van Burundi]]
[[ja:ブルンジの行政区画]]
2.613

уредувања