Паско (регион): Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава be:Паска; менува ca:Departament de Pasco, ms:Wilayah Pasco
с (Робот: Додава nah:Pasco)
с (r2.7.2) (Робот: Додава be:Паска; менува ca:Departament de Pasco, ms:Wilayah Pasco)
 
[[ay:Pasqu jach'a suyu]]
[[be:Паска]]
[[be-x-old:Паска]]
[[bg:Паско (регион)]]
[[ca:RegióDepartament de Pasco]]
[[da:Pasco (region)]]
[[de:Pasco (Peru)]]
[[ka:პასკო (რეგიონი)]]
[[la:Regio Pascensis]]
[[ms:NegeriWilayah Pasco]]
[[nah:Pasco]]
[[nl:Pasco (regio)]]
24.401

уредување