Ербас А380: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Додава tt:Airbus A380
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам fa:ایرباس آ-۳۸۰ во fa:ایرباس-۳۸۰)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава tt:Airbus A380)
[[sv:Airbus A380]]
[[ta:ஏர்பஸ் ஏ380]]
[[tt:Airbus A380]]
[[th:แอร์บัส เอ 380]]
[[tr:Airbus A380]]
127.228

уредувања