Разлика помеѓу преработките на „Ротор“

Додадени 20 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.5) (Робот: Ја менувам fr:Rotor во fr:Rotor (électrotechnique)
с
с (r2.6.5) (Робот: Ја менувам fr:Rotor во fr:Rotor (électrotechnique))
[[be:Ротар]]
[[be-x-old:Ротар]]
[[bs:Rotor (elektrotehnika)]]
[[bg:Ротор]]
[[bs:Rotor (elektrotehnika)]]
[[ca:Rotor]]
[[da:Rotor]]
[[eo:Rotoro]]
[[fa:چرخانه]]
[[fr:Rotor (électrotechnique)]]
[[gl:Rotor (eléctrico)]]
[[hr:Rotor (elektrotehnika)]]
4.013

уредувања