Разлика помеѓу преработките на „Гагауски јазик“

Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
с
r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам es:Idioma gagauzo во es:Idioma gagauz
с (r2.7.3) (Робот: Додава se:Gagausagiella)
с (r2.7.3rc2) (Робот: Ја менувам es:Idioma gagauzo во es:Idioma gagauz)
[[et:Gagauusi keel]]
[[en:Gagauz language]]
[[es:Idioma gagauzogagauz]]
[[eo:Gagauza lingvo]]
[[fa:زبان گاگائوز]]
6.057

уредувања