Разлика помеѓу преработките на „Христијанство“

Додадени 5 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.6) (Робот: Ја менувам tw:Kinilisyano во tw:Kristiyanu iñiy
с (r2.7.2) (Робот: Додава gv:Yn Chreestiaght)
с (r2.6.6) (Робот: Ја менувам tw:Kinilisyano во tw:Kristiyanu iñiy)
[[tg:Дини христианӣ]]
[[tr:Hıristiyanlık]]
[[tw:KinilisyanoKristiyanu iñiy]]
[[uk:Християнство]]
[[ur:عیسائیت]]
2.613

уредувања